TURKEY
05362144184
mstfgunaydin@hotmail.com

GMMG HAKKINDA

BİR İNSANIN EN İYİ KORUMASI KENDİSİDİR

GM MUSTAFA GÜNAYDIN ​​ÖZ GEÇMİŞİ

Malatya nın Doğanşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Doğanşehir de. Lise öğrenimini Malatya da tamamladı. Atatürk üniversitesi Fransızca öğretmenliği okudu. Daha sonra ikinci üniversite olarak İnönü Üniversitesi Makina. Anadolu üniversitesi Uluslararası İlişkilerini de bitirerek 3. Üniversitesini bitirmiş oldu. Spora lise 1. Sınıfta güreşle başladı. 3 yıl güreş yaptı ve  bir çok başarı elde etti , daha sonra spora Taekwon-do ile devam etti. Okuldan mezun olduktan sonra Taekwondo  ya hız verdi  . Taekwon-do antrenör lük kursu ve sınavına girerek antrenör lük diplomasını aldı. Aynı yıl Taekwon-do hakemlik kursu ve sınavına girerek hakem oldu

1993 tarihinde istasyon caddesi üzerinde Tekel fabrikası tarihinde Coşarlar Spor Salonunu açtı. Bir dönem milli takım antrenörlüğü yapan, milli antrenör ve milli hakem Mustafa GÜNAYDIN. Türkiye Taekwon-do şampiyonalarında  Bir çok başarılar kazandı. Malatya Tabipler Odası ve  yerel gazetelerde , Spor da başarı, Sporda Motivasyon, Zayıflama programında sporun yeri ve Sporun insan üzerinde etkileri  ile ilgili yazıları yayınlandı . Çeşitli yerel TV ler de sporla ilgili programlara katıldı.

1994 yılında, Almanya’da yaşayan aynı zamanda akrabası olan G.Grant Master Guru Anthony DAVİS’te öğrenci Master Guru Mustafa BUĞUR dan Escrima eğitimi almaya başladı. 4 yıl çalışmadan sonra 1998 yılında Malatya ya Escrima sporunu getirdi. Yıllar içinde Amerikada ,Filipinlerde, İtalya ,luxenburg, fransada, Almanyada , bir çok hocayla beraber çalışmalar  yaptı (Emanuel HART, Dirk Dusseleau, Andrew GLASER, Amrikada Maha Guru Anhony DAVİS, GM Darren TİBON, Jon WARD, Cory HANOSH vb) ..2015 yılı eylül ayında  AMERİKA  da WSEF (Dünya Serrada Escrima Federasyonu) jurisi önünde sınava girerek şimdiye kadar hiçbir Türk e nasip olmayan ve Dünya da sadece 10 kişiye verilmiş olan, 6. Derece GRANDMASTER Ünvanı verildi.

       2017 Yılında ESCRİMA KALİ FEDERASYONU nu kurdu. ..2019 ekim ayında  ( United  World Serrada Escrima Federation ) BİRLEŞİK DÜNYA SERRADA ESCRİMA FEDERASYON u Başkan Yardımcılığına seçildi,  Aynı zamanda 8. der GRAND MSTER a terfi etti..